Tani sklep internetowy – jak go założyć?

Założenie sklepu internetowego nie jest tak trudne jak się może wydawać. Ważne jest jednak, by podejść do tego w odpowiedni sposób i to, by oprzeć się na dobrym i sprawdzonym oprogramowaniu. Wtedy można będzie stworzyć prosty w prowadzeniu i tani sklep internetowy.

Jak założyć sklep internetowy?

Chęć sprzedawania przez Internet wiąże się z tym, że trzeba założyć działalność gospodarczą – aby móc prowadzić ewidencję sprzedaży. Natomiast sprawy takie jak: sposób wystawiania dokumentów (paragony/faktury) i forma opodatkowania, są indywidualną kwestią każdej firmy. Przechodząc już zaś do samego sklepu online, to jedną z najważniejszych rzeczy (oczywiście oprócz samych towarów), jest odpowiednia grafika. W dużej mierze to właśnie ona decyduje o tym, czy klient zostanie na stronie i będzie miał ochotę dokonać 20zakupu. Interfejs nie powinien być więc przestarzały i niewygodny w użyciu. Na początku skorzystać można z szablonu darmowego, jednak w miarę rozwoju sklepu, lepiej będzie zdecydować się na grafikę indywidualną – tak, by witryna stała się unikalna i w pełni dostosowana do preferencji właściciela. Będzie ona prezentowała się też bardziej profesjonalnie. W trakcie rozwijania działalności, warto podejmować zaś działania, które będą przyciągać i zatrzymywać klientów, np. stosować: programy lojalnościowe, rabaty na następne zakupy i produkty gratisowe.

Sklep na abonament – platforma Sky-Shop.pl

Bardzo ciekawą opcją dla osób, które zastanawiają się jak założyć tanio sklep online jest wybranie oprogramowania Sky-Shop, które jest oryginalne i bardzo pomocne. Dzięki niemu sklep można założyć tak naprawdę bez żadnego doświadczenia. Twórcy oprogramowania zrobili bowiem wszystko, by ułatwić administratorowi sklepu wszelkie działania. Jednocześnie jednak postawili na bardzo dużą funkcjonalność powstałej witryny sklepu. Można tutaj wymienić na przykład niezwykle bogaty pakiet integracji z: Allegro, hurtowniami, porównywarkami cen, narzędziami do marketingu, a także z systemami ERP. Większość takich modułów jest bezpłatnych, inne zaś dostępne są w dodatkowym pakiecie. Wybierane opcje można zaś rozszerzać z czasem, kiedy obrotu w sklepie zaczną się systematycznie powiększać, co jest opcją naprawdę wygodną. Do tego, Sky-Shop zapewnia opcję założenia sklepu testowego – na ustalony okres. Wtedy można sprawdzić bez żadnych opłat, czy prowadzenie sklepu to rozwiązanie, na które chce się postawić. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, dopiero po okresie testowym zacznie płacić się niewielki abonament.

Add a Comment